IMG 9903 Copy

23 lutego w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Parchowie odbyło się spotkanie seniorów z Gminy Parchowo zorganizowane przez GCKiB i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.
Na początku tzn o godz. 17.00 przedstawiciele Policji z Bytowa zwrócili się z apelem w sprawie oszustów grasujących po naszym powiecie. W prelekcji wspominano na zagrożenia, które czyhają na najstarszych mieszkańców, bo do nich oszuści kierują różne propozycje, a one często kończą się sporym nieodwracalnym zadłużeniem.
Na spotkanie przybyło ponad 100 osób i nie wiadomo czy to za sprawą przepysznych pączków i faworków, które przygotowały panie pod czujnym okiem Krystyny Szyszło czy tak liczną rzeszę ściągnął teatr, który o godz. 18.00 rozpoczął swoje przedstawienie. W spektaklu pt. „Testament Po Kaszubsku” wg opowiadania Jana Dżeżdżona, przygotowały członkinie Koła Gospodyń Wielkich z Gołczewa, które dwa dni wcześniej podczas IV Powiatowego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich zdobyły Grand Prix i reprezentować będą nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 22 kwietnia w Luzinie.